SLAVÍME 10 LET

JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Petr Michálek, dnes generální ředitel společnosti PEMIC BOOKS a. s. (založena v roce 1991), začínal prodejem knih u stánku. Autem jezdil za knihkupci od krámu ke krámu, organizoval síť kamelotů a sám byl jedním z nich. Na tyto krásné začátky dnes po mnoha letech vzpomíná: „S dnešním obchodním ředitelem firmy jsme byli první dva kameloti, zabrali jsme nejlepší místa v Ostravě a prodávali – byla to škola života přímo na ulici. Doslova.“

Spolupráce rodiny

„Mým prvním spolupracovníkem, který pro mě začal pracovat byla moje maminka, vedla účetnictví. Od začátku pomáhal i tatínek a velmi také dědeček, který byl daňovým poradcem, a ještě v roce 2003 nám pomáhal se založením akciové společnosti“, vzpomíná Petr Michálek.

Jak plynul čas…

Knižní trh radikálně změnil internet a s ním začal prodej přes e-shopy. Tak vzniklo internetové knihkupectví KNIHCENTRUM.cz.

KNIHCENTRUM.CZ s.r.o.

Internetové knihkupectví a síť kamenných prodejen KNIHCENTRUM.cz působí na českém trhu od roku 2008. Nabízíme přes 65 000 titulů, dále e-knihy, audioknihy na CD, hračky, hry, kalendáře, diáře, mapy, papírenský sortiment, dárkové zboží. Jsme tady pro vás a největší odměnou je vaše spokojenost.

MODERNÍ SKLAD

Máme skladem přes 65 000 titulů. V některých skladech připravuje jednu objednávku jeden skladník, který prochází celý sklad. V tom našem projíždí bednička na pásu, na křižovatce zahne tam, kde je pro ni uskladněná nějaká kniha, skladník ji tam vloží a bednička jede dál.

DOPRAVA – ZE SKLADU K VÁM DOMŮ

Přidanou hodnotou je doprava zboží naší vlastní dceřinou společností Booktrans, distribuci také zajišťujeme prostřednictvím společnosti Česká pošta a Geis.

ČASOPIS A BLOG

Víme, co chcete číst a rádi vám poradíme. Dvakrát ročně pro vás vydáváme tištěný časopis KNIHCENTRUM Revue. Kromě tipů na žhavé knižní novinky v něm najdete spoustu zajímavých rozhovorů, soutěže, recenze, ankety, nechybí ani křížovka pro vášnivé luštitele. Všechny články z papírového časopisu najdete také na našem blogu KNIHCENTRUM Revue.

DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Dům knihy v Ostravě, dnešní sídlo společnosti, se v září 2013 stal ústřední prodejnou KNIHCENTRUM.cz. Ta navázala na tradici Domu knihy Librex a Ostravanům nadále nabízí knižní sortiment a také pestré kulturní vyžití: křty knih, autogramiády, besedy a setkání s osobnostmi všech odvětví – novináři, zpěváky, herci, překladateli, ale i sportovci či malíři. Jedním z hlavních cílů, které si KNIHCENTRUM.cz stanovilo, je vrátit do knihkupectví život a cílit zejména na mladé lidi a děti. Součástí prodejny je také dětský koutek a v přízemí kavárna s občerstvením.

Prodejny KNIHCENTRUM.cz můžete navštívit v těchto městech: Blansko, Brno, Český Těšín, Hlučín, Louny, Nový Jičín, Ostrava a Praha.

SOUČASNOST

Dnes je společnost Petra Michálka jedním ze dvou největších tuzemských knižních distributorů, knihy distribuuje nejen v České republice, v roce 2005 rozšířila svoji působnost také na Slovensko.